Passat B5 Tdi vibrace

mike_1979
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2009 09:03
Bydliště: F-M

Passat B5 Tdi vibrace

Příspěvek od mike_1979 » 26 črc 2009 20:34

Chlapi, už mi došly nápady, proto budu vděčný za každou radu.

Předtím skvěle fungující auto bez jediného problému, než začala klouzat spojka.
(B5 1.9 TDI rv. 98, AHH, turbo z GT1749VA, trysky z DSLA150P520, soft, EGR off, FMIC)

Vše začalo po výměně spojky - komplet setu i se strvákem, lamela, ložisko a přítlačák nové, setrvák jiný - jetý ale v pořádku.
- Při mírně sešlápnutém plynu nebo brždění motorem se mi kolem 1800-2100 ot. roztřepalo auto, po přechodu těchto otáček nebo ubrání/přidání plynu to přestane. Dělá to jen na stupně 3,4,5. Při prudším sešlápnutí plynu to nedělá. Bylo to celkem brutální třepání, s jakým se nedalo jezdit.
(celkově se mi zdá, že auto je takové uskákanější a náchylnější k vibracím´, po přejezdu nerovností se více třepe)

- nechal jsem v servise znovu sundat převodovku a zkontrolovat spojku - vše OK.
- nechal jsem vyměnit všechny 4 silentbloky jak na motoru tak na převodovce - třepání se snížilo cca o 50% ale nezmizelo.
- po čase jsem nechal jsem znovu udělat spojku v domění, že je to setrvákem - jiný setrvák,jiná lamela, stejný přítlačák - dělá to pořád
Pak jsem pokračoval dále:

- kontrola volnoběžky alternátoru -OK
- výměna palivového filtru - dělá pořád
- rozdíly vstřik.množství mezi jednotlivými válci - dle vagu v normě
- změna volnoběžné dávky v celém roszahu - pořád stejné
- nastavení předvstřiku v pořádku
- kontrola váhy - OK, regulace turba běhá jak má
- jiné turbo - dělá pořád
- EGR zapojen/odpojen - dělá pořád
- vloni dělané rozvody, komplet všechny kladky a řemeny včetně vodní pumpy, komplet repase hlavy včetně zdvihátek a nových ventilů
- motor drží otáčky, na volnoběh nekolísají, táhne skvěle, startuje bez problémů v létě i v zimě
- poslední akce výměna obou kompletních poloos - pořád stejné

Jsem už z toho jelen, čím by to mohlo jěště být?.
B5.5 TDi AVF, jen soft

Uživatelský avatar
TDIfun
Příspěvky: 781
Registrován: 13 bře 2009 02:14
Bydliště: Cesky Tesin
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 Tdi vibrace

Příspěvek od TDIfun » 26 črc 2009 20:45

kolik mas davku a mV na cerpadle. volnobeh... a co seriovej program jsi nezkousel??
Obrázek
http://www.TDIfun.cz Specialni i bezny chiptuning VAG. Ladeni v rezimu Online, mereni vykonu na valcove zkusebne.. Zakazkove stavby motoru i celych aut.

mike_1979
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2009 09:03
Bydliště: F-M

Re: Passat B5 Tdi vibrace

Příspěvek od mike_1979 » 26 črc 2009 20:53

3,6 mg/zdvih, na čerpadle nevím, na sériový soft jsem to nezkoušel,ale upravený soft s tím jezdil dlouho bez problému i před výměnou spojky.
B5.5 TDi AVF, jen soft

mike_1979
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2009 09:03
Bydliště: F-M

Re: Passat B5 Tdi vibrace

Příspěvek od mike_1979 » 27 črc 2009 15:29

Byl jsem s tím v zimě pro radu u Indiho a on si to logoval a nenašel tam nic neobvyklého.

Dneska jsem zkusil vyměnit trysky, dal jsem tam staré 66kW, vibruje pořád ale méně (ale h..no jede :-) )
Tímto jsem vyloučil trysky, teď bych to viděl asi už jen na vstřiky, čerpadlo nebo setrvák.
B5.5 TDi AVF, jen soft

Uživatelský avatar
TDIfun
Příspěvky: 781
Registrován: 13 bře 2009 02:14
Bydliště: Cesky Tesin
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 Tdi vibrace

Příspěvek od TDIfun » 27 črc 2009 15:39

setrvak jsi prece dal jinej..ne???
Obrázek
http://www.TDIfun.cz Specialni i bezny chiptuning VAG. Ladeni v rezimu Online, mereni vykonu na valcove zkusebne.. Zakazkove stavby motoru i celych aut.

mike_1979
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2009 09:03
Bydliště: F-M

Re: Passat B5 Tdi vibrace

Příspěvek od mike_1979 » 27 črc 2009 18:43

Dal,nechával jsem pouze přítlačák, ale zase to začlo to dělat hned po výměně spojky.Jěště mě napadlo, jestli při té výměně nepoškodili nějak převodovku, nebo jestli není nějaký křivý ten přítlačák.
- nejde poznat jestli ty vibrace způsobuje motor nebo spojka,
- do řízení se to nepřenáší a nedělá to v celém spektru otáček.
- nědělá to pří více sešlápnutém plynu
- někdy to dělá i při brždění motorem

Odzkoušeno nebo vyměněno bylo toto a proto bych to vyloučil:
poloosy
trysky
silentbloky motoru a převodovky
volnoběžku alternátoru
turbo
soft
EGR
spojková lamela
čidlo teploty chlad. kapaliny
B5.5 TDi AVF, jen soft

Uživatelský avatar
TDIfun
Příspěvky: 781
Registrován: 13 bře 2009 02:14
Bydliště: Cesky Tesin
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 Tdi vibrace

Příspěvek od TDIfun » 27 črc 2009 21:29

No jestli chces tak se nekdy stav k nam na dilnu ,nerikam ze jsem vseved ale treba na neco prijdem dohromady. Domluvime se s Indim a kouknem na to hromadne.
Obrázek
http://www.TDIfun.cz Specialni i bezny chiptuning VAG. Ladeni v rezimu Online, mereni vykonu na valcove zkusebne.. Zakazkove stavby motoru i celych aut.

mike_1979
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2009 09:03
Bydliště: F-M

Re: Passat B5 Tdi vibrace

Příspěvek od mike_1979 » 27 črc 2009 21:56

To byste byli zlatí, už mě to pěkně sere sem do toho vrazil peněz a času a výsledek žádný.
Záleží na vás jak máte čas. Já mám teď 2 týdny volno takže můžu prakticky kdykoliv ( kromě 6.8. to je U2 [:-} ).
B5.5 TDi AVF, jen soft

mike_1979
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2009 09:03
Bydliště: F-M

Re: Passat B5 Tdi vibrace

Příspěvek od mike_1979 » 31 črc 2009 11:52

Tak jsem teď 3 dny jezdil se starýma tryskama a zdá se to být v pohodě. Vibrace jen minimální. Dal jsem s tím sjet kámošovi, který v tom jel předtím a říkal, že je to v pohodě. Takže teď nevím, může to být čerpadlo nebo mám šetřit na jednohmotu? :-/
B5.5 TDi AVF, jen soft

Uživatelský avatar
subz3ro_tdi
Příspěvky: 256
Registrován: 13 bře 2009 10:06
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 Tdi vibrace

Příspěvek od subz3ro_tdi » 31 črc 2009 13:10

Vyzera tak ze tu vyssiu davku nafty a krutak ten dvojhmotovy zotrvak nezvlada...
Ja som tiez kedysi daval novu dvojhmotu LUK a zotrvak vibroval v tom pasme otacok co tebe...... bolo tam max. 300-320 Nm
Octavia Combi 1.9TDI
Audi A2 1.4TDI

Odpovědět